Ağrıdan misafirlerimiz vardı

Bölgenin ve Erzurum'un kadın girişimciliği üzerine kurulmuş ilk derneği olma özelliğini taşıyan Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği bölgede örnek olmaya devam ediyor.

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde kurulan Umut Kadınları derneğinin yürüttüğü "Çocuk Gelinlere, Kadına yönelik şiddete hayır, kadının insan hakları" gibi konuları içeren ve AB tarafından desteklenen

proje de bölgede ki dernekler ile de tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak için Erzurum'a bir gezi düzenledi. Bu bağlamda, Erzurum Girişimci Kadınlar Derneğini ziyaret edip, dernek çalışmalarını özellikle kadınlara iş imkanı sağlayacak projeleri konusunda konuşup, Derneğin SODES desteği ile bu yıl kurdukları Galoş Atölyesi ve Çocuk Oyun Odasını incelediler.

Bundan önce yürütülen Çiftçi Kadınlara Çilek Üretimi Eğitimini de oldukça ilginç ve faydalı bulduklarını söyleyerek Dernek Başkanı Zekiye Çomaklıdan bilgiler aldılar. Çomaklı "Ağrı-Taşlıçay'dan gelen yaklaşık 20 kadın misafirimizi ağırlamaya çalıştık. Projeleri ilk yürüttükler bir proje olmasına rağmen gayet başarılı olmuş bir proje" diye konuştu.

Umut kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Elif Ezeldoğan "Derneğimiz daha bebek bir dernek. İlçemizde henüz kadınlara "dernek nedir" konusunu anlatarak onları bilgilendirmeye aşamasındayız. Bu proje oldukça yararlı oldu, proje kapsamında iki sosyolog ile çalışma imkanımız projeye çok değer kattı. "Çocuk Gelinlere hayır, kadına ve aileye yönelik şiddete hayır" gibi konuları elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz. Bu gezimiz de oldukça verimli bir gezi oldu.Erzurum da bu konuda faal bir dernek bulunması hepimiz için gurur verici, bizi misafir ettiler,yaptıkları hizmetleri anlattılar., onlardan faydalanacağımız çok şey var. Zekiye Hanıma ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

Yemekten sonra Erzurum'un tarihi yerlerini gezen Umut kadınları Ağrı'ya döndüler. - Erzurum

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1663 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR