Zekiye Çomaklı Öğrencilerle Söyleşi yaptı
Araştırmacı-Yazar Zekiye Çomaklı, Atatürk üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik danışmalık bölümü 2. sınıf öğrencileri ile “Kültürün kişilik üzerinde etkisi” konulu bir sohbet gerçekleştirdi.

Hocalarının yerelde kariyer sahibi sevilen simaları davet edip tecrübelerinden faydalandırılan öğrencilere Erzurum kültürünün kişilik üzerinde etkilerini, kendi deneyimlerini, yazarlık serüvenini kendine has üslubu ile aktaran Çomaklı, kendisini örnek almak isteyen kız öğrencilere “benim önümde bir Zekiye Abla yoktu, ikinci Zekiye Ablayı değil ondan bir adım önde kızlarımızı görürsem mutlu olurum” dedi.

Çomaklı, “Tecrübe eden biri olarak sizlere tavsiyem hangi işi yaparsanız yapın mutlaka en iyisini yapmaya çalışın, başarı işinizi sevmekle gelecektir. Sevgili öğrenciler, sizlerden özellikle bir konuda söz istiyorum. Gelenek-göreneklerinizi, adet-törelerinizi koruyun, onları kimsenin ziyan etmesine izin vermeyin. Bunlar bizi biz yapan özelliklerdir. Kültür erozyonuna uğrayan milletler millet olma vasfını kaybederler. Siz bizim hayal kahramanlarımız değil gerçek kahramanlarımızsınız. Bu konularda çok dikkatli ve hassas olun. Beni sizlerle buluşturan Birol Alver Hocamıza teşekkür derim” dedi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      1681 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR