ANA SAYFA

"Proje kapsamında folklorik kadın ve folklorik Dadaş kıyafetlerinin dikimi, nakış ve iğne oyası eğitiminin yanı sıra, çeşitli alanlarda seminerler ve ilaveten KOSGEB eğitimleri verildi. Bu bir mesleki eğitim projesidir ve kursiyerlerimizin Turizm sektöründe çok eksik olan hediyelik eşya konusunda ekonomik girdi sağlayacak her konuda eğitim almalarını sağlıyoruz. Kursiyerlerimizin eğitim bitiminde bu becerilerini ekonomiye dönüştürecek gerek ev eksenli çalışma gerek açılabilecek bir atölyede çalışarak üretim yapıp ev ekonomisine girdi sağlayacak bir proje oldu.
28.08.2017
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Gençlik Komisyonu üyesi Pelin Gül'e ait kadın giyimine yönelik aksesuarların yer aldığı ENMODA isimli mağazanın açılışı büyük ilgi gördü. Yukarı Mumcu Atatürk Evi Caddesinde yer alan mağaza düzenlenen törenle açıldı
18.08.2013
Hocalarının yerelde kariyer sahibi sevilen simaları davet edip tecrübelerinden faydalandırılan öğrencilere Erzurum kültürünün kişilik üzerinde etkilerini, kendi deneyimlerini, yazarlık serüvenini kendine has üslubu ile aktaran Çomaklı, kendisini örnek almak isteyen kız öğrencilere “benim önümde bir Zekiye Abla yoktu, ikinci Zekiye Ablayı değil ondan bir adım önde kızlarımızı görürsem mutlu olurum” dedi.
18.08.2013
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği SODES desteği ile kurduğu atölye de verdiği Galoş Üretimi Mesleki Eğitiminde üretim yapılmaya başlandı.
18.08.2013
Bölgenin ve Erzurum’un kadın girişimciliği üzerine kurulmuş ilk derneği olma özelliğini taşıyan Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği bölgede örnek olmaya devam ediyor.
18.08.2013
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde kurulan Umut Kadınları derneğinin yürüttüğü "Çocuk Gelinlere, Kadına yönelik şiddete hayır, kadının insan hakları" gibi konuları içeren ve AB tarafından desteklenen proje de bölgede ki dernekler ile de tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak için Erzurum'a bir gezi düzenledi.
18.08.2013
Erzurum Milletvekili Yavilioğlu ERkadın'ı ziyaret etti...Milletvekili Yavilioğlu, beraberinde AK Parti Kadın komisyonu üyeleri ile kısa adı ER-KADIN olan derneğin SODES ten desteklenen Galoş Dikimi Eğitimi ve Çocuk Oyunun Odası projesini ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı.
10.08.2013
İstanbul Kapı’da belki de İstanbul’dan gelen İpek Yolu kervanlarını görürsünüz ya da Kars Kapı’dan batıya gitmek için hazırlanan deve kervanlarını…Gürcü Kapı Gürcistan yolcularını misafir alırdı Erzurum’un koynuna…Denizi yoktu, gemileri de Erzurum’un ama kapıları vardı tarih kokan..Tebriz Kapı’da hala Tebrizli görebilir mi insanlar? İran’dan geldiği söylenen ipek halılardan var mıdır hala. Hayır dualarını ettiler mi seyyahlar Lala Paşa’da.. Yakutiye’nin serin duvar diplerinde namaz sonrası sohbet ettiler mi? Kavak Kapıda asker görebilmek için uzun uzun beklediler mi?
05.04.2011
“KADIN” ayağı altına cennet serilen yegâne varlık. Ailenin temele taşı, evlatlarının anası, eşinin yoldaşı ana-babasının biricik sahibi… Çocuklarının talimi terbiyesinden, yuvasının nizamı huzurundan sorumlu “insanlık mektebinin ilk hocası” kadın. Erkekler “karım, hanımım “yerine “ailem” diyerek ailenin bütününü kapsayan bir kelime ile eşlerini tanıtırlar Anadolu’da…Yani ailenin tamamıdır kadın..
11.02.2011
Erzurum Girişimci Kadınlar derneği üyeleri 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunlarının maskotunu yaptı. Dernek Başkanı Zekiye Çomaklı, dernek üyelerinin yaptığı mini ve büyük boy 2011 maskotlarını bugün ETSO Çalıştay toplantısı öncesinde katılımcılara tanıttı. Girişimci Kadınlar Derneği olarak 2011 öncesi çift başlı kartal maskotunu seri olarak da üretebileceklerini söyleyen Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Zekiye Çomaklı, “2011 maskotlarını model olarak ürettik........
14.02.2011

 SODES turizm de İşimiz Olsun projesi ER_KADIN'ın kendi ofisinde düzenlediği Kutlu Doğum etkinliği.ER-KADIN EN BAŞARILI DERNEK SEÇİLDİER-KADIN İzmir Erzurumlular Vakfı tarafından Erzurum da en iyi  dernek seçilerek TV 35 te ŞAKİR HAYMANA'NIN HAZIRLAYIP SUNDUĞU COŞKULU GÜNLER İSİMLİ  canlı yayın programında Vakıf Başkanı Cevat Kırkpınar tarafından yayında Er-Kadın Yön.Kur.Bşk. nı Zekiye Çomaklı'ya plaket verdi.

 ER-KADIN SODES FUARINDA..
ER_KADIN 2012 SODES proje fuarına katıldı.Zekiye Çomaklı,Keriman Çelik,Meral Dişbudak Gönüllü Anneler DErneği Bşk.İnciser Azak ile standlarında..


ER-KADIN ENGELLİLER GÜNÜNDE,,,
ER-KADIN  ENGELLİLER GÜNÜNDE  havuz başında yapılan anma törenine katılarak onları yalnız bırakmadı. Er-Kadın Engelliler Gününde Havuz başında düzenlenen anma gününde onları yalnız bırakmadı.SRAP desteği ile oluşturduğumuz  Kadın Sohbet Evinde Mahallebaşı hanımları ve dernek Başkanlarının katılımı ve Erzurum Müftülüğü  Uzmanlarının hazırladığı KUTLU DOĞUM HAFTASI etkinliğimiz..

Dernek olarak yürüttüğümüz  Çiftçi Kadınlara Çilek Eğitimi Projesi sonrası seçtiğimiz Erzurum'un ilk ve tek Çilek Güzeli Şeyda Timarlı. Güzelimiz Ankarada yapılan Tarım Güzelleri Yarışmasında 2. oldu.

SODES  desteği ile ER_KADIN'ın verdiği eğitimle halı ustası olarak yetişen kızlarımıza İstanbul'dan Has Halı şirketi  sahip çıktı ve Erzurumda kurduğu atölye de hepsine iş verdi. 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR
Sitemize FORUM Eklenmiştir. Üye Olup Forum'da paylaşım yapabilir, duygu düşünce ve bilgilerinizi ekleyebilir, paylaşımları okuyabilirsiniz.

Üye Olmak İçin Tıklayınız >>Bu Pencere 9 saniye sonra kapanacaktır.