Derneğimiz

Erzurum’ da Kadın Girişimciliği Derneği kurma fikri 2003 yılında Atatürk Üniversitesi bünyesinde görev yapan UNDP- DAKAP- Girişimciliği Destekleme Merkezinin, Kadın Girişimciliği üzerine düzenlediği seminerlere katılan hanımların aksiyonel bir derneğe ilimizde duyulan ihtiyacı fark etmeleri üzerine filizlendi.

Seçimden seçime oy potansiyelini artıran bir faktör olarak kullanılan kadınlarımız arasında iş yapmak isteyen, girişimcilik ruhu taşıyan, kendini birey olarak hissedebilmenin bilincinde olan hanımlara yardımcı olabilmek için yola çıkan derneğin faaliyet alanı ev eksenli çalışma” ortamı oluşturmak, girişimci kadınlarımızın AB hibelerinden, Dünya Bankası hibe ve kredilerinden yararlanmalarını sağlamak, Sanayi kuruluşlarının olmadığı ilimizde nitelikli veya niteliksiz çalışma ortamı bulamayan hanımlara eğitimler vererek onların yapabilecekleri iş fikirlerinin ortaya çıkmasını sağlamaktı.

Katıldığımız eğitimlerde iyice farkına vardık ki“ Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yöne gidersen git fark etmez. Nereye gideceğini bilmeyen kaybolduğunu anlamaz, ne aradığını bilmeyen bulduğu şeyin kıymetini bilemez, ne çıkarsa bahtına.” diyerek oturur kalır. Biz bahtımıza çıkanla değil aklımıza gelenle hareket etmeliyiz diye düşünmeye başladık.

İşte burada öğrenme devreye girdi. İlk önce “ öğrenmeyi” öğrenmeli, kendimizde bulunması gereken en önemli özellik olan “ takım ruhunu” inşa etmeyi ilke edinmeli

ben, sen değil BİZ olmalıydık.

BİZ olabilmek için Kadın Sohbet Evi mizi SRAP’ın desteği ile kurduk. Ailede kadının rolü, sağlığı, kadın kimliğini ön plana çıkaran her konuda ki eğitimi,kadının aile ve sosyal yaşamda temsiliyetini sağlayacak, yaşadığı sorunları en aza indirecek eğitimlerle bir araya gelmeyi amaçladık.

Yoksul evin kavgası eksik olmaz. Milli Kahramanı Nene Hatun gibi bir kadın olan tek il olarak Erzurum kadını olarak içerisinden mutluluk şarkıları yükselen yuvaları hak ediryor, yaşlı-genç tüm kadınlarımızı yanımızda görmek istiyoruz..

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR