Faaliyetler


EKadın ANADOLU tv DE

Er-Kadın ANADOLU TV ye konuk oldu.Başkan Zekiye Çomaklı Erzurum da Kadın Sivil Toplum Örgütlerinin problemlerini anlattı. erzurumlu sanatçı Kenan Keskelen de söylediği türkülerle programı renklendirdi.


ALMANYA TÜRK FESTİVALİNDE ERZURUM
ALMANYA TÜRK FESTİVALİNDE ERZURUMLULAR
Almanya'nın Köln Kentinde düzenlenen Türk Festivalinde Erzurum'u temsilen sadece ERzurum Girişimci Kadınlar Derneği vardı. Bize ayrılan stand ta dört gün boyunca derneğimize ait hallılar, Oltu Taşı takılar ve Folklorik Bebeklerimz, Ilıca Kaplıcalarını tanıttım. Bu arada Cirit müsabakası için gelen Erzurum Cirit takımı ile orada buluştuk ve çook güzel gösteriler yaptılar. Cirit oynanırken hem sunumu ben yaptım.


ER-KADIN KANAL D DE MUTFAĞIM PROGRAMINDAKANAL D MUTFAĞIM PROGRAMI

Er-Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Araştırmacı-Yazar Zekiye Çomaklı Kanal D de Nursel Engin'in sunduğu MUTFAĞIM programında Erzurum Mutfağından örnekler sundu.


ÇİLEK  GÜZELİ ANKARA DA FİNALE KALDI...
Erzurum Girişimci kadınlar Derneğinin geçtiğimiz yıl SRAP desteği ile verdiği "Çifçi Kadınlara Çilek Üretimi Eğitimi" projesinin ardından düzenlediği " Çilek Kokulu Günler" isimli programında seçtikleri Çilek Güzeli de bu yarışmaya davet edildi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Zekiye Çomaklıyı arayıp güzeli davet eden organizatör kurumun Ankara' da düzenlediği ve TRT Anadolu'da canlı sunulan yarışmanın ilk etabında Erzurum Çilek Güzeli Şeyda Timarlı ikinci etaba geçme başarısı gösterdi

27 ÜLKEDEN GELEN 300 KİŞİYE YEMEK VERDİK..
 yöre yemekleri

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetinin misafirleri olarak Erzurum Palandöken'e gelen 27 ülkenin Kayak sever Gazetecileri için ER-Kadın Derneği olarak akşam yemeği verdik. 300 kişilik bu yemekte ikram edilen yemekler tamamen Erzurum yöresel yemekleridir ve  üyelerimiz tarafından hazırlanmıştır.TÜLİN VE ZEYNEP ÖĞDÜK'ÜN ATÖLYESİ

 üyemizin iş uyeri

Ddernek üyelerimizden Sevgili Tülin Öğdük görümcesi ile birlikte nikah şekerleri, magnetler üzerine bir atölye açılışı yaptı. Açılışa ESOB Başkanı Rasim Fırat, Vali Yardımcısı, Palandökren belediye başkanı, Uzundere BelediyeB aşkanı ,Valimşizin eşi Nihan Öztürk,Çalışma İl Müdürü ilhan bey, Kadın Dernekleri Başkan ve üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.


GENÇ GİRİŞİMCİ KIZIMIZ DUYGU PINAR
lokanta açılışı
Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği'nin Genç Üyelerinden Duygu Pınar, Aşçılık Yapan Babasını Teşvik Ederek Restoran Açmasını Sağladı. Açılışa Yakutiye Kaymakamı Yüksel bey,AKP İl Başkanı Murat Kılıç, Eğitimci Nurullah Özkılıç, ESOB başkanı ve çok sayıda davetli katıldı. (18 Kasım 2009
Çarşamba PALANDÖKEN BELEDİYESİ KADIN KENT KONSEYİ SEÇİMİ palandöken belediyesipALANDÖKEN bELEDİYESİ kADIN kENT kONSEYİ Nİ OLUŞTURMAK ÜZERE YAPILAN TOPLNTIYA zEKİYE çOMAKLI bAŞKANLIK ETTİ. kONSEY SEÇİMİNDE seRAP aĞAR bAŞKAN SEÇİLDİ VE KATILIMCILARA TEŞEKKÜRETTİ.

Yorumlar - Yorum Yaz


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR
ERzurum Girişimci Kadınlar Derneği İstanbul da Anadolu TV ye canlı yayın konuğu oldu. Dernek B aşkanımız Zeki,ye Çomaklı'nın Erzurum ve  Erzurum Yemek Kültürü üzerine  yazdığı Karlar Ülkesinin Damak Tadı-ERzurum Yöre Mutfağı isimli kitabı, ERzurum Yöre Mutfağı ve Erzurum'u anlattığı program 2 saat sürdü. Erzurumlu sanatçı Kenan Keskelen de okuduğu güzel parçalar ile programa renk kattı.ER-Kadın Yön.Kur.Bşk. Çomaklı ANADOLU TV de Derneğive Erzurum'u anlattıkitabın da konuşulduğu proram 2saat sürdü. Erzurumlu Halk Müziği Sanatcısı Kenan Keskelen de müziği ile peogramı renklendirdi.