Görünürlük Kuralları

EK V: SODES GÖRÜNÜRLÜK KURALLARI

SODES projelerinde, programın görünürlüğünü sağlamak amacıyla aşağıda belirtilen tedbirler alınır:

-          Projenin uygulandığı alanda projeyi açıkça tanımlayan panoların bulundurulması zorunludur. Panoların büyüklüğü ve sayısı faaliyetlerin ölçeği ile uyumlu; ifadelerin okunabilir ve anlaşılabilir olması gerekmektedir. Panolar görünür ebatta ve örnekte belirtildiği şekilde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ve ilgili Valilik logoları ile SODES logosunu taşımalıdır.

-          Proje kapsamında tefriş edilen mekânların girişlerinde söz konusu mekânın SODES kapsamında tefriş edildiğini belirten panoların bulundurulması zorunludur. Panolar görünür ebatta ve örnekte belirtildiği şekilde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ve ilgili Valilik logoları ile SODES logosunu taşımalıdır.

-          Proje kapsamında alınan tüm demirbaş malzeme ve ekipmanlar ile üretilen tüm belgeler; görünür ebatta ve örnekte belirtildiği şekilde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ve ilgili Valilik logoları ile SODES logosunu taşımalıdır.

-          Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantı, seminer, eğitim vb. faaliyetlerde projeyi açıkça tanımlayan afiş ve posterlerin bulundurulması zorunludur. Afiş ve posterlerin büyüklüğü ve sayısı faaliyetin ölçeği ile uyumlu; ifadelerin okunabilir ve anlaşılabilir olması gerekmektedir. Afiş ve posterler görünür ebatta ve örnekte belirtildiği şekilde Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ve ilgili Valilik logoları ile SODES logosunu taşımalıdır.

ÖRNEK PANO:

erzurum  VALİLİĞİ KOORDİNASYONUNDA                                Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği  TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTE OLAN BU PROJE DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI TARAFINDAN SODES KAPSAMINDA FİNANSE EDİLMEKTEDİR.

 

 

<üreten eller> PROJESİ

 

ARŞİV:

SODES projelerinde; programın görünürlüğünü ve tanıtımını sağlamak amacıyla kitap, broşür, afiş ve film gibi materyallerin üretilebilmesi için aşağıda belirtilen arşiv çalışmalarının yapılması zorunludur:

 

Fotoğraf:

-          Projenin uygulandığı alanda, projenin başlangıcında, faaliyet esnasında ve bitiminde fotoğraflanması gerekmektedir.

-          Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantı, seminer, eğitim vb. faaliyetlerde projeyi açıkça tanımlayan, insan odaklı fotoğrafların çekilmesi zorunludur.

-          Çekilen fotoğrafların DVD ortamında arşivlenmesi gerekmektedir.

Kamera Kaydı:

-          Projenin uygulandığı alanda, projenin başlangıcında, faaliyet esnasında ve bitiminde kamera kaydının (HD=Yüksek Çözünürlüklü) yapılması gerekmektedir.

-          Proje kapsamında gerçekleştirilen toplantı, seminer, eğitim vb. faaliyetlerde projeyi açıkça tanımlayan, insan odaklı kamera kaydının (HD=Yüksek Çözünürlüklü) yapılması zorunludur.

-          Kamera kayıtlarının DVD ortamında arşivlenmesi gerekmektedir.

Arşiv Paylaşımı:

-          Çekilen fotoğrafların ve kamera kayıtlarının bir kopyası proje bitiminde, ilgili valiliğe ve DPT Sosyal Sektörler Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Politikalar Dairesi Başkanlığına (Necatibey Cad. No: 108 06100 Yücetepe/ANKARA) gönderilmelidir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret30568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 25° 11°

Erzurum Bebekleri

papatya yağmurları
şiir kitabı
ŞİİR
 ŞİİR